ČASTÉ OTÁZKY

Otázka: S kým budu pracovat?
Odpověď: V rámci našeho programu budete pracovat s dalšími Čechy a Slováky, jejichž počet se pohybuje od 150 do 250 v průběhu letní sezony. 
Otázka: Jakou mám jistotu, že práci v Amsterdamu opravdu dostanu a budu moci odjet?​
Odpověď: Primárním předpokladem pro práci v Amsterdamu je vyřízena bezpečnostní prověrka a alespoň komunikativní angličtiny. Pokud tedy pošlete žádost o bezpečnostní prověrku v termínu a dostanete od nás Smlouvu o zprostředkování, máte odjezd garantován.
Otázka: Kdy se dozvím termín odjezdu?
Odpověď: Ve smlouvě o zprostředkování budete mít určený konkrétní termín odjezdu, se kterým budete moci počítat.
Otázka: Jak probíhá odjezd a první dny po příjezdu?
Odpověď: Odjezd je zajištěn přímo našim koordinátorem z Prahy, nebo organizován dostupnou přepravou s vyzvednutím koordinátorem po příjezdu do Nizozemska. Vždy odjíždí skupina 8 účastníků programu, nejedete tedy samostatně. Po příjezdu s Vámi koordinátor v prvních dnech vyřídí vše potřebné: ubytování, , registrace na úřadě, administrativa (pracovní smlouvy) a tréninky nutné před zahájením práce.
Otázka: Jak probíhá práce?
Odpověď: V prvním týdnu po příjezdu je účastník připraven nastoupit do práce. My naplánujeme směny, které mu spolu s instrukcemi zašleme emailem. Účastník programu ví kdy a kde má začít. Směny jsou různé, pokrýváme celý provoz letiště (24 hodin 7 dní v týdnu). Pokud to jde, snažíme se vyhovět preferencím účastníků projektu (počet hodin, čas práce, volné dny)
Otázka: Kdy a jak dostanu výplatu?
Odpověď: Výplata se posílá na Vámi určený účet každý týden ve čtvrtek s jedním přechodným týdnem. To znamená, pokud jste pracovali v týdnu 1, výplata za hodiny odpracované v tomto týdnu Vám bude poslána ve čtvrtek v týdnu 3. Za práci v týdnu 2 dostanete výplatu v týdnu 4 atd.
Otázka: Co, když mám s výplatou problém?
Odpověď: S každou výplatou Vám zároveň přijde výplatní páska, kde si můžete zkontrolovat, jaké hodiny, u kterých zaměstnavatelů Vám byli proplaceny. Pokud hodiny nesouhlasí, pošlete nám standardizovanou žádost o prošetření chybějících hodin. My následně kontaktujeme zaměstnavatele a snažíme se hodiny co nejrychleji dohledat a potvrdit. Máme stejně jako Vaše agentura zájem na okamžitém proplacení, protože pokud nemáte proplacenou odměnu za svou práci vy, nedostáváme zaplaceno za naše služby ani my. 
Otázka: Jak je možné, že nemáte poplatek za zprostředkování? To musí být podvod.
Odpověď: Nikoli, jak jsme vysvětlili v předchozí otázce, my jsme placeni zaměstnavatelem za naše služby: vyhledávání a nábor pracovníků, zajištění ubytování, plánování a komunikace. Vy nám tedy za zprostředkování nikdy nic neplatíte.
Otázka: Nebudu tedy hradit žádné poplatky?
Odpověď: V rámci začátku práce za Vás zaměstnavatel hradí náklady spojené s bezpečnostní prověrkou a tréninky, které jsou nutné k práci, které jsou při neodpracování určitého počtu hodin (liší se u jednotlivých zaměstnavatelů), hrazeny zaměstnancem z vytvořených rezervací (peníze nad rámec výplaty). Naše programy jsou nicméně koncipovány tak, aby počet odpracovaných hodin pokryl podmínku pro osvobození od nákladů.
Otázka: Nejsme spokojen s ubytování. Co mohu dělat?
Odpověď: Ubytování v Nizozemsku je extrémně nákladné a my se v rámci našeho programu snažíme držet cenu na minimu. Poskytovatel ubytování je vázán svou licencí k dodržování zákonných norem a pravidel pro sdílené ubytování. Ubytování jim tedy vždy odpovídá, nicméně pokud budete mít zájem jej z jakéhokoliv důvodu změnit (napříklald si nesednete se spolubydlícími), pokusíme se Vám vždy vyhovět. Máte zároveň možnost si najít i vlastní ubytování.