Pracovní programy v Nizozemsku
Brigády v Zahraničí.cz Vám nabízejí dva programy s místem výkonu práce v Nizozemsku. Primárním rozdílem mezi programy je jejich délka:
 • Dlouhodobý - půl roční program s dobou pobytu 6 měsíců
 • Krátkodobý - letní program s dobou pobytu od 10ti do 16ti týdnů
Svou preferenci zvolíte v průběhu nezávazné přihlášky. Z letního programu je možné po domluvě přestoupit na dlouhodobý program. Dlouhodobý program je možné prodloužit na dobu delší než půl roku.
Oba programy jsou bez jakýchkoliv poplatků za zprostředkování a dále poskytují: Českého koordinátora, Zajištěné ubytování a plát od 2 000 Eur.
Covid 19 a pracovní programy:
Pracovní programy nebyly narušeny ani pandemickou situací. Cestování za prací bylo vždy umožněno. Zaměstnavatelé zaroveň byli schopni poskytnout dostatek pracovních hodin. V současné době je situace stabilizovaná a očekáváme standardní sezónu 2021. Jsme si ale vědomi toho, že současná situace může klást větší nároky na Vaši flexibilitu. Může se jednat například o nejasné termíny maturit, vysokých škol a podobně. Proto se Vám vždy snažíme vyjít vstříc. Pokud si například z pracovního programu potřebujete vzít týdenní volno, není to problém. Můžete se spolehnout na maximální flexibilitu.

Nabízíme:

 • Letní práci (brigádu) v Amsterdamu (minimálně 10 týdnů dle vypsaných termínů)

 • Nebo práci v Amsterdamu na libovolně dlouhé období (minimálně však na 6 měsíců)

 • Práci cca 40 až 55 hodin týdně (maximálně  60 hodin týdně), výplatní pásky, týdenní výplatu, výdělek kolem 2 000 Eur měsíčně dle odpracovaných hodin

 • Smlouvu o zprostředkování práce a ubytování ještě v ČR před odjezdem do NL

 • Platové ohodnocení dle platných zákonů se všemi benefity nizozemského pracovního práva a systému kolektivních dohod ( až 150 procent víkend, až 130 procent noční, + 8 procent "holiday money" z celkové vydělané částky po skončení práce)

 • Českého koordinátora

 • Doprava je zajištěna zdarma nebo je vyplacen příslušný příspěvek na dopravu

 • Zajištění sdíleného ubytování (nepovinné), ubytování si můžete zajistit sami na vlastní náklady

 • Bez jakýchkoliv poplatků za zprostředkování

Předpoklady pro práci:​

 • Komunikativní angličtina (nutné!)

 • Řidičský průkaz velkou výhodou

 • Časovou flexibilitu, odpovědnost a pořádnost

 • Samostatnost

 • Motivaci pro práci a získání nových zkušeností

 • Bezpečnostní prověrku. Formulář žádosti o Bezpečnostní prověrku a informace, jak si o ni zažádat, Vám poskytneme do emailu po vyplnění nezávazné přihlášky

 • Vyřízení bezpečnostní prověrky pro Amsterdam může trvat až 4 měsíce. Proto je nutné přihlášku řešit s předstihem

 

Termíny 2022:

 • Dlouhodobý program - nástup Červenec- Srpen - Září - Říjen 2022 (Výdělek cca 12 000 Eur)

 • Dlouhodobý program - s nástupem do 4 týdnů (Warehousing mimo Schiphol)

 
f1eb1900-b2f2-11e9-abfd-0255c322e81b.jpg
Místo práce: Letiště Schiphol
Letiště Amsterdam Airport Schiphol (AMS) je hlavním mezinárodním letištěm Nizozemska. Vzdálenost od Amsterdamu je 9 kilometrů. Jedná se o třetí nejrušnější letiště v Evropě s počtem přepravených pasažérů přesahujícím 70 000 000 ročně. Domácími aeroliniemi jsou KLM - Royal Dutch Airlines. Schiphol je technicky vyspělé a moderní letiště s příjemným, inovativním a bezpečným pracovním prostředím. Na Schipholu pracuje téměř 68 000 zaměstnanců, přičemž toto číslo rapidně vzroste v letní sezoně (Červen až Září). Výborná dostupnost vlakem i autobusem. Pro Práci na letišti Schihol je nutný takzvaný Schiphol pas, který se vydává na základě vyřízené bezpečnostní prověrky.
 
Pracovní pozice: Handling, Cargo, Cleaning
Naše agentura Vám zprostředkuje práci u jednoho z více než 12ti klientů. Základní pracovní pozice jsou tři a naši klienti si na letišti navzájem konkurují v odbavování letadel a jejich úklidu (přípravě na další let). Platové podmínky jsou téměř totožné, protože většina koncových zaměstnavatelů je součástí kolektivních dohod (CAO). Tato situace nám umožňuje flexibilitu. Pokud si nesednete s jedním zaměstnavatelem, máme pro Vás rovnou k dispozici další možnosti.
Jednotlivé pracovní pozice:
 • Handling 
Pracovník odbavení zavazadel. Zavazadlo je třeba přemístit z pásu, po kterém připutuje z odbavovací haly, do vozíku. Tento vozík následně dopraví zavazadlo ke konkrétnímu letadlu, kde je poté třeba zavazadlo naložit do zavazadlového prostoru. Celý proces je také třeba realizovat obráceně v momentu, kdy je cílém vyložit zavazadla z letadla, které přistálo. 
 
 • Cargo 
Pracovník odbavení Cargo - nákladu. Princip stejný jako při odbavení zavazadel, nicméně zde je předmětem odbavení náklad, směřující do nebo z Nizozemska. Tento je většinou dodán na větších paletách a následně je třeba jej přerozdělit a připravit k další přepravě. 
 • Cleaning
Pracovník úklidu a přípravy kabiny k dalšímu letu. Na této pozici je třeba rychlost, protože na letišti znamená i jen malé zpoždění vysoké finanční pokuty. Cleaningovv tým (počet členů podle velikosti letadla) tedy vyčkává a v momentě, kdy pasažéři, kteří přiletěli, opustí letadlo, pouští se do rychlé přípravy kabiny k dalšímu letu. 
ams.jpg
Ubytování a život v Nizozemsku
Místem výkonu práce v našem Nizozemském programu je letiště Schiphol v Amsterdamu. Ačkoliv je Amsterdam od letšitě vzdálen do 15 minut jízdy vlakem směrem na východ, většina námi zajištěného ubytování se nachází ve městech na západ od letiště (Nieuwe Vennep, Rijsenhout, Aalsmeer, Leiden...). Důvodem je primárně cena bydlení, která je vysoká v celém Nizozemsku, v Amsterdamu pak extrémě. Našim cílem je, aby Vaše prvotní náklady na ubytování byly co nejnižší.
Ubytování Vám zajistíme přes SNF certifikovanou společnost Mployment Housing nebo ceritfikované ubytování zajistí přímo zaměstnavatel. Bydlení je zajištěno v pokojích po 2 až 4. K dispozici je vždy koupelna, sociální zařízení, kuchyně a připojení k internetu. Cena nájmu je pro rok 2022:
 • Mployment - Dlouhodobý projekt - 100 EURO týdně
 • Mployment - Krátkodobý projekt - 110 EURO týdně
 • Correndon hotel - těsná blízkost letiště, vyšší standard, nulové náklady na dopravu - 160 EURO týdně
 • Marina Volendam Park - ubytování v domech - cena 134.29 EURO týdně
Náklady na ubytování přes společnost Mployment Housing Vás tedy vyjdou na cca jednu pětinu týdenní výplaty. Velkou výhodou je, že nemusíte hradit vysoké sumy za nájem předem, ale až z vydělaných prostředků. V rámci dlouhodobého projektu je samozřejmě možné se po čase  domluvit se spolupracovníky a zajistit si vlastí bydlení (většinou je nutné prokázat dostatečný příjem a složit zálohu ve výši dvou až třech nájmu, které se pohybují kolem 1 500 - 2 000 Eur). Tato varianta je tedy finančně náročnější.
Další náklady na život v Nizozemsku se v zásadě neliší od nákladů, se kterými je třeba počítat v ČR. Mezi primární náklady patří na potraviny, dále případné náklady na dopravu (tyto ovšem minimálně částečně hradí zaměstnavatel, z některých lokalit je také možné dopravit se do práce zcela bezplatně na kole). Potraviny se v Nizozemsku dají pořídit za obdobné ceny jako v ČR.
logo8.png
snf logo.png
 
Výplata, smlouva, pojištění a praktické informace
 
Výplata je zasílána na účet každý čtvrtek s jedním čekajícím týdnem, ve kterém společnosti, u kterých zaměstnanec pracoval dodají odpracované hodiny zaměstnavateli, který je následně zpracuje do výplatní pásky. Základní hodinové mzdy pro rok 2022 jsou k nahlédnutí zde.

Výplatní pásku, která je zaměstnanci doručena na portál zaměstnavatele, vypadá takto

Přesná mzda je vypočítána dle odpracovaných hodin, aktuálně platných kolektivních smluv a dále v ní hraje  roli věk zaměstnance (mzda se liší pro věk 18,19 a 20 let od 21 let je pro všechny stejná), to jestli hodiny byly odpracovány v bonusových časech (příplatek 130% za noční směny, 150% za víkendové směny a až 200% procent za svátky) a výše rezervací (cca 8 procent z výplaty). Běžná zdaněná mzda se tedy pohybuje mezi 450-500 Eury týdně, tedy 2 000 měsíčně. 
Smlouva o zprostředkování Vám před odjezdem garantuje uzavření a podmínky pracovní smlouvy. Tu si můžete prostudovat po přihlášení do našeho portálu. Pracovní smlouva je následně uzavřena po příjezdu a vyzvednutí registračního BSN čísla na městském úřadě (bez BSN čísla by byla neplatnou)
Správným postupem ve věci pojištění je odhlášení se z Českého systému pojištění a přihlášení se do Nizozemského systému pojištění. Cena pojištění je přibližně 100 Eur / měsíčně. Částka obdobná ceně pojištění v ČR. 
 
 

1.

Registrujte se přes náš formulář do zvoleného programu

3.

Vyplníte a zašlete nám žádost o bezpečnostní prověrku nutnou pro práci na letišti

5.

Bezpečnostní prověrka je vyřízena do třech měsíců a je stanoven datum odjezdu a nástupu v Nizozemsku

7

V kanceláři zaměstnavatele se vyřídí administrativa (podpis pracovních smluv) 

9

Začínají pravidelné směny, které jsou každý den doručeny zaměstnancům na email

2.

Kontaktujeme Vás s podrobným postum a zodpovíme Vaše dotazy

4.

Podepíšeme smlouvu o zprostředkování práce a ubytování, čímž získáte jistotu práce

6.

Po příjezdu do Nizozemska následuje ubytování, následující den vyzvednutí registračního BSN čísla

8

Následující dva dny se věnují tréninkům a vyzvednutí Schiphol pasu.

10

Výplata z prvního týdne dorazí na účet přibližně za dva týdny. Následně přichází výplata každý čtvrtek.